ثبت بیش از 907 هزار نفر شب اقامت در جزیره کیش - تور کیش

 ثبت بیش از 907 هزار نفر شب اقامت در جزیره کیش

ثبت بیش از 907 هزار نفر شب اقامت در جزیره کیش

ثبت بیش از 907 هزار نفر شب اقامت در جزیره کیش

منطقه آزاد کیش یکی از مناطق مهم کشور در حوزه گردشگری است که در تعطیلات نگاه ویژه ای به عملکرد این منطقه آزاد می شود و از سویی همواره تلاش شده نقش موثری در جذب گردشگران و عدم خروج  ارز از کشور ایفا کند.

در سه سال گذشته این جزیره هر ساله با رونق بسیار خوبی از نظر ورود گردشگران مواجه شده است و این امر به سبب برنامه ریزی هایی است که در گام اول اقدام به اصلاح زیر ساخت های نادرست گردشگری در این منطقه آزاد کرد. حذف واسطه های یکی از مهمترین این اقدامات بود که باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت خدمات شد.

از سویی دیگر افزایش جاذبه ها افزایش انگیزه های سفر به کیش را درپی داشت. همه این عوامل باعث شد در نوروز 96 جزیره کیش شاهد اتفاقی بزرگ در میزان اقامت گردشگران در این جزیره باشد.

افزایش جاذبه های گردشگری به عنوان انگیزه سفر و اقامت و ارائه خدمات با قیمت مناسب دو شاخصه مهم در افزایش ایستایی مسافران است.

جزیره کیش در نوروز 96 موفق شد با کنترل قیمت ها و ایجاد جاذبه های متنوع گردشگری میزان اقامت گردشگران را تا 5  روز افزایش دهد و از 26 اسفند تا 13 فروردین میزبان  907 هزار و  111 نفر شب اقامت باشد.

مبادی ورودی کیش به مدد فعالیت های انجام شده میزبان جمع کثیری از هموطنانمان بودند که از دو مسیر هوایی و دریایی به کیش وارد شدند. در بخش هوایی فرودگاه کیش که سومین فرودگاه پر تردد کشور در پروازهای داخلی پس از مهر آباد و مشهد است  ثبت رکورد تردد 137 پرواز در روز 13 فروردین را درکارنامه عملکردی خود دارد.

فرودگاه کیش از 26 اسفند تا 13 فروردین میزبان تردد 279 هزار و 964 نفر مسافر با 2 هزار و 168 پرواز بود.

بندر تجاری کیش نیز از 26 اسفند تا 13 فروردین میزبان بیش از 85 هزار گردشگر ورودی بود که به وسیله  167 شناور به کیش وارد شدند. دراین ایام 18 هزار و46  خودرو هم به وسیله 619 لندینگ کرافت به جزیره کیش حمل شد .

گفتنی است با وجود صف های طویل خودروهای علاقمندان به سفر به کیش که در بنادر چارک و آفتاب وجود داشت به دلیل شرایط نا مساعد جوی و بسته شدن مسیر دریایی بسیاری از گردشگران از سفر به کیش باز ماندند اما با وجود کاهش آمار گردشگری در بخش دریایی، به دلیل افزایش چشمگیر مسافران هوایی، در مجموع شاهد رشد آمارهای گردشگران نوروزی کیش هستیم.

این میزان استقبال، دستاورد مجموعه گسترده ای از برنامه ریزیها و هماهنگی هاست که در ادامه این گزارش بخش هایی از این عملکرد ارائه می شود:

اولین های نوروزی کیش در نوروز 96:

ورود کشتی بزرگ اقیانوس پیمای مسافری تفریحی سانی به کیش

حرکتی متحولانه که نظرات زیادی را به خود جلب کرد و افقی روشن برای آینده گردشگری دریایی کشور است.

تحول ناوگان دریایی کیش در جهت راه اندازی گردشگری دریایی، یکی از اهداف این منطقه آزاد در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص بهره برداری از ظرفیت های آبی کشور و اجرای اقتصاد مقاومتی است.

جزیره کیش با وارد کردن نخستین کشتی بزرگ مسافری تفریحی اقیانوس پیمای کشور، گام بزرگی برای راه اندازی گردشگری دریایی برداشت.

این کشتی با هدف ایجاد گردشگری دریایی در مرحله اول قرار است بین جزایر خلیج فارس و بنادر جنوبی کشور تردد کند و در مرحله بعد بین بنادر ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس خدمات دهی کند.

کشتی اقیانوس پیمای سانی دارای 420 تخت اقامتی است و قابلیت حمل بالغ بر 200 خودرو را دارد و امکانات متعددی نظیر: سونا، جکوزی، سالن سینما، سالن کنفرانس و رستوران های متعدد و امکانات کامل تفریحی در 7 طبقه در آن موجود است و مسافران و گردشگران می توانند به صورت شبانه روزی اقامت مفرح و خوبی را داشته باشند.

ورودی این کشتی بزرگ اقدامی خردمندانه در جهت توسعه آینده گردشگری دریایی کشور بود. حرکتی که از چشم مردم و مسئولان دور نماند. بازدید وزیر اطلاعات و وزیر راه و شهر سازی از این کشتی و پیام سفیر ایران در لندن در خصوص اهمیت ورود این کشتی به کشور نشانی بر این ادعاست که این اقدام، امیدهای زیادی را در دل علاقمندان به توسعه این کشور روشن کرده است.

استقبال خوب از هندورابی، مقصد جدید گردشگری در نوروز 96

جزیره کیش امسال در نوروز 96 مقصد جدیدی به گردشگران معرفی کرد. با وجود این که شرایط جوی در یک هفته اول نوروز نا مساعد بود و امکان تردد دریایی وجود نداشت بیش از هزار نفر از گردشگران در مدت 8 روز با استفاده از تورهای روزانه و تورهای اقامتی بوسیله یک فروند شناور 88 نفره به این جزیره بکر و زیبا سفرکردند.

تورهای گردشگری جزیره هندورابی در دو بسته روزانه و شبانه برای مسافران نوروزی پیش بینی شده بود.  

باگی، سافاری، شتر سواری، ورزش های آبی، اجرای برنامه های شاد و زنده در چادری به ظرفیت 400 نفر از دیگر تفریحاتی است که برای گردشگران هندورابی مهیا شده است.

بازدید 19 هزار گردشگر نوروزی از اولین و بزرگ ترین آبنمای موزیکال دریایی كشور در کیش

اين آبنماي موزيكال كه مراحل ساخت آن از سال 93 در مجموعه تفريحي و گردشگري آواي خليج فارس آغاز شد اولين و بزرگترين آبنماي موزيكال دريايي در كشور است كه در نوروز 96 در جزیره کیش آغاز بکار کرد.

مجموعه آوای خلیج فارس در نوروز 96 با برگزاری کنسرت ها و استند آپ کمدی های متنوع با حضور هنرمندان مطرح کشور میزبان بیش از 19 هزار گردشگران بود.

منحصر بفرد ترين ويژگي اين آبنما كه بزرگترين آبنماي موزيكال دريايي در كشور محسوب مي شود استفاده از آب شور دريا است كه به عنوان يك مزيت ارزشمند در جهت حفظ محيط زيست دريايي اهميت فراواني دارد.

آبنماي موزيكال آواي خليج فارس كيش با قابليت هاي ديگري مانند لیزر شو، ویدئو پروجکشن، پرده های آبی، افکت آتش و رباتهای پیشرفته از ساير آبنماهايي كه تا كنون در منطقه خاورميانه و كشورهاي حاشيه خليج فارس ساخته شده پيشرفته تر و كامل تر است.

لازم به ذكر است آبنماهاي بزرگي كه پيش از اين در برخي كشورهاي منطقه ساخته و به عنوان جاذبه هاي گردشگري معرفي شده اند با استفاده از آب شيرين كار مي كنند و شيرين سازي حجم وسيعي از آب دريا جهت استفاده در اين آبنماها ضررهاي فراواني را به محيط زيست دريايي تحميل مي كند

مجموعه آواي خليج فارس با هزینه ای بالغ بر 20 میلیون یورو در فضايي به وسعت 35 هزار متر مربع در ساحل شرقي كيش ساخته و تجهيز شده است. بزرگ ترین آمفی تئاتر ساحلی کشور با ظرفیت 1340 نفر جهت اجرای نمایش ها و کنسرت های موسیقی، همچنين ویژه برنامه های نوروزی و تورهای روزانه يكي ديگر از بخش هاي مهم اين مجموعه فرهنگي و گردشگري است.

اشتغال زایی مستقیم برای 300 نفر و بیش از 1000 نفر بطور غیر مستقیم از مزیت های مهم این مجموعه به شمار می رود كه با سرمايه گذاري يكي از هموطنان علاقمند به توسعه صنعت گردشگري در جزيره كيش و با استفاده از تجهیزات ساخت آلمان به بهره برداري رسيده است.

اولین پارک آبی رو باز کشور میزبان 10 هزار نفر در نوروز 96

این پارک نخستین پارک آبی رو باز کشور محسوب می شود. که در نوروز میزبان 10 هزار نفر از گردشگران بود. پارک آبی رو باز کیش واقع در جنوب جزیره از تمام استانداردهای روز دنیا برای خدمات دهی به گردشگران برخوردار است.

طراحی و ساخت تم پارک آبی " اوشن " کیش به نحوی انجام شده است تا بانوان نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

همچنین این پارک آبی یکی از 10 پارک آبی زیبای جهان نیز محسوب شده که انتظار می رود  در رتبه بندی جهانی پارک های آبی جهان، سال آینده میلادی شاهد قرار گیری تم پارک آبی اوشن به عنوان یکی از 10 پارک آبی برتر جهان باشیم.

اساس و پایه ساخت این پارک آبی با رویکرد گردشگری حلال بوده است و می تواند به عنوان یکی از مقاصد اصلی برای گردشگران کشورهای مسلمان به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس محسوب شود.

در این پارک 14 راید (راه آبی) بی نظیر در دل داستانی بر گرفته از ادبیات ایرانی اسلامی جا نمایی شده اند.

در نوروز 96 استقبال چشمگیری از پارک آبی کیش شد و خانواده ها لحظات شاد و بیاد ماندنی را در این مجموعه زیبا سپری کردند.

رضایتمندی اصناف کیش از رونق اقتصادی در نوروز96

حضور چشمگیر گردشگران نوروزی با ایجاد رونق اقتصادی رضایتمندی اصناف مختلف را در پی داشته است.

در گزارشهای ارائه شده از اصناف مختلف جامعه هتلداران با اعلام رضایتمندی 100 در صدی خبر از نوروزی پر رونق برای جامعه هتلداران داد.

جامعه بازاریان نیز تمهیدات اندیشیده شده از سوی سازمان منطقه آزاد کیش در نوروز 96 را عامل مهمی در رشد گردشگری دانستند که باعث شد بازاریان و کسبه نوروز پر رونقی را تجربه کنند.

جامعه کلوپ داران و تفریحات دریایی نوروز 96 را برای این صنف بسیار خوب ارزیابی کرد و سیاستگذاری های سازمان منطقه آزاد کیش در جذب گردشگر را عامل این رونق اقتصادی برای همه بخش ها دانست.

امسال با وجود اینکه بدلیل شرایط نا مساعد جوی کلوپ ها چند روزی تعطیل بودند اما میزان استقبال در روزهای فعال بودن تفریحات دریایی به حدی بود که علاوه بر جبران تعطیلات، در مقایسه به سالهای قبل رشد خوبی هم داشته است.

این رضایتمندی که در گزارشهای همه جوامع به چشم می خورد حاصل اجماع و تلاش گروهی همه بخش های دولتی و خصوصی در جزیره کیش است که تلاش کردند در کنار کنترل قیمت ها، کیفیت خدمات دهی در نوروز 96 افزایش چشمگیری یابد.

بازدید 50 هزار نفر از جاذبه های تاریخی و فرهنگی کیش

جزیره کیش درکنار امکانات و تفریحات مدرن، از نظر بوم گردی و جاذبه های تاریخی نیز از ظرفیت های خوبی برخوردار است.

شهر باستانی حریره، آب انبار سنتی کیش، خانه بومیان، مسجد ماشه، درخت سبز و... از جمله جاذبه های فرهنگی تاریخی جزیره کیش هستند که هر ساله میزبان گردشگران زیادی است. در نوروز 96حدود 50 هزار نفر از جاذبه های تاریخی کیش دیدن کردند.

بازدید 80 هزار نفر از جاذبه های گردشگری و تفریحی کیش

جزیره کیش به سبب ماموریت ذاتی خود در توسعه گردشگری دارای امکانات متنوعی در این حوزه است که از جمله عوامل سفر به کیش همین امکانات است.

کاریز، پارک دلفین، سافاری و پارک آبی  از جمله مجموعه های گردشگری جزیره کیش هستند که پذیرای گردشگران زیادی در طول سال اند.

در نوروز 96 در مجموع، این اماکن گردشگری میزبان 80 هزار نفر از سراسر کشور بودند.

استفاده 18 هزار نفر از تفریحات دریایی کیش در نوروز96

تفریحات دریایی یکی از جاذبه های گردشگری جزیره کیش است که طرفداران زیادی دارد و بسیاری از گردشگران برای استفاده از این تفریحات به جزیره کیش سفر می کنند.

بر اساس اعلام جامعه کلوپ داران و تفریحات دریایی در نوروز 96 با وجود اینکه بدلیل شرایط نا مساعد جوی و بارندگی چند روز کلوپ ها تعطیل بودند اما باز هم استقبال خوبی از تفریحات دریایی شد و 18 هزار نفر از این امکانات استفاده کردند.

مجموعه های ورزشی کیش در نوروز 96 به 90 هزار نفر خدمات ارایه کردند

امکانات خوب ورزشی جزیره کیش به خصوص وجود پلاژهای دریایی از جمله پتانسیل های جزیره کیش و همواره مورد توجه گردشگران است.

از 26 اسفند تا 13 فروردین در مجموع 90 هزار نفر از امکانات ورزشی کیش شامل پلاژهای آقایان و بانوان، استخرهای کرانه و المپیک، زمین های تنیس و برنامه های ورزش های همگانی کیش استفاده کردند که بیشترین آمار مراجعه مربوط به پلاژ بانوان کیش با استقبال 21 هزار و 748 گردشگر است.

در بخش ورزشهای همگانی نیز هر ساله برنامه های متنوع و مسابقات مفرح ورزشی خانوادگی در اسکله تفریحی کیش برگزار می شود که بسیار مورد استقبال خانواده ها است. در نوروز امسال 7 هزار و580 نفر در این برنامه های ورزشی شرکت کردند.

برگزاری جشن های مختلف در پارک ماهیگیر، نوار سیاحتی کیش، کشتی یونانی، باغ راه، پارک ساحلی مرجان، مجموعه درخت سبز، تالار شهر، خانه بومیان و اسکله بزرگ تفریحی به همراه کنسرت ها  و نمایشگاههایی برای عرضه صنایع دستی و محصولات شهرهای مختلف کشورمان از جمله برنامه های نوروز 96 در جزیره کیش بود.

اجرای آیین های سنتی اقوام مختلف در اماکن عمومی، بازارها و مراکز تفریحی و مراسم زیبای استقبال در مبادی ورودی و اجرای کارناوالی از عروسک ها و گروههای نمایشی نیز از برنامه های مورد توجه گردشگران در نوروز 96 بود.

ایجاد فضای شادی و نشاط در تمام شهر و گستردگی جشن ها در نقاط مختلف ضمن تسهیل دسترسی و تنوع باعث شده بود خانواده ها بنابر سلایق خود از این جشن ها و نمایشگاه ها دیدن کنند.

گفتنی درایام نوروز همه معاونت های سازمان منطقه آزاد کیش ، شرکت های تابعه شامل شرکت سرمایه گذاری وتوسعه کیش، شرکت عمران، آب وخدمات و شرکت بنادر وفرودگاهها ، هواپیمایی کیش ایر، بیمارستان و موسسه آموزشی علوم وفنون کیش با همکاری ادارت ونهادها مختلف ، نیروهای نظامی وانتظامی، ارگانهای درمانی و فعالان بخش خصوصی برای میزبانی شایسته از گردشگران نوروزی تلاش می کنند.

5.0450
جزیره کیش در نوروز 96 میزبان 907 هزار و 111 نفر شب اقامت بود.

منطقه آزاد کیش یکی از مناطق مهم کشور در حوزه گردشگری است که در تعطیلات نگاه ویژه ای به عملکرد این منطقه آزاد می شود و از سویی همواره تلاش شده نقش موثری در جذب گردشگران و عدم خروج  ارز از کشور ایفا کند.

در سه سال گذشته این جزیره هر ساله با رونق بسیار خوبی از نظر ورود گردشگران مواجه شده است و این امر به سبب برنامه ریزی هایی است که در گام اول اقدام به اصلاح زیر ساخت های نادرست گردشگری در این منطقه آزاد کرد. حذف واسطه های یکی از مهمترین این اقدامات بود که باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت خدمات شد.

از سویی دیگر افزایش جاذبه ها افزایش انگیزه های سفر به کیش را درپی داشت. همه این عوامل باعث شد در نوروز 96 جزیره کیش شاهد اتفاقی بزرگ در میزان اقامت گردشگران در این جزیره باشد.

افزایش جاذبه های گردشگری به عنوان انگیزه سفر و اقامت و ارائه خدمات با قیمت مناسب دو شاخصه مهم در افزایش ایستایی مسافران است.

جزیره کیش در نوروز 96 موفق شد با کنترل قیمت ها و ایجاد جاذبه های متنوع گردشگری میزان اقامت گردشگران را تا 5  روز افزایش دهد و از 26 اسفند تا 13 فروردین میزبان  907 هزار و  111 نفر شب اقامت باشد.

مبادی ورودی کیش به مدد فعالیت های انجام شده میزبان جمع کثیری از هموطنانمان بودند که از دو مسیر هوایی و دریایی به کیش وارد شدند. در بخش هوایی فرودگاه کیش که سومین فرودگاه پر تردد کشور در پروازهای داخلی پس از مهر آباد و مشهد است  ثبت رکورد تردد 137 پرواز در روز 13 فروردین را درکارنامه عملکردی خود دارد.

فرودگاه کیش از 26 اسفند تا 13 فروردین میزبان تردد 279 هزار و 964 نفر مسافر با 2 هزار و 168 پرواز بود.

بندر تجاری کیش نیز از 26 اسفند تا 13 فروردین میزبان بیش از 85 هزار گردشگر ورودی بود که به وسیله  167 شناور به کیش وارد شدند. دراین ایام 18 هزار و46  خودرو هم به وسیله 619 لندینگ کرافت به جزیره کیش حمل شد .

گفتنی است با وجود صف های طویل خودروهای علاقمندان به سفر به کیش که در بنادر چارک و آفتاب وجود داشت به دلیل شرایط نا مساعد جوی و بسته شدن مسیر دریایی بسیاری از گردشگران از سفر به کیش باز ماندند اما با وجود کاهش آمار گردشگری در بخش دریایی، به دلیل افزایش چشمگیر مسافران هوایی، در مجموع شاهد رشد آمارهای گردشگران نوروزی کیش هستیم.

این میزان استقبال، دستاورد مجموعه گسترده ای از برنامه ریزیها و هماهنگی هاست که در ادامه این گزارش بخش هایی از این عملکرد ارائه می شود:

اولین های نوروزی کیش در نوروز 96:

ورود کشتی بزرگ اقیانوس پیمای مسافری تفریحی سانی به کیش

حرکتی متحولانه که نظرات زیادی را به خود جلب کرد و افقی روشن برای آینده گردشگری دریایی کشور است.

تحول ناوگان دریایی کیش در جهت راه اندازی گردشگری دریایی، یکی از اهداف این منطقه آزاد در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص بهره برداری از ظرفیت های آبی کشور و اجرای اقتصاد مقاومتی است.

جزیره کیش با وارد کردن نخستین کشتی بزرگ مسافری تفریحی اقیانوس پیمای کشور، گام بزرگی برای راه اندازی گردشگری دریایی برداشت.

این کشتی با هدف ایجاد گردشگری دریایی در مرحله اول قرار است بین جزایر خلیج فارس و بنادر جنوبی کشور تردد کند و در مرحله بعد بین بنادر ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس خدمات دهی کند.

کشتی اقیانوس پیمای سانی دارای 420 تخت اقامتی است و قابلیت حمل بالغ بر 200 خودرو را دارد و امکانات متعددی نظیر: سونا، جکوزی، سالن سینما، سالن کنفرانس و رستوران های متعدد و امکانات کامل تفریحی در 7 طبقه در آن موجود است و مسافران و گردشگران می توانند به صورت شبانه روزی اقامت مفرح و خوبی را داشته باشند.

ورودی این کشتی بزرگ اقدامی خردمندانه در جهت توسعه آینده گردشگری دریایی کشور بود. حرکتی که از چشم مردم و مسئولان دور نماند. بازدید وزیر اطلاعات و وزیر راه و شهر سازی از این کشتی و پیام سفیر ایران در لندن در خصوص اهمیت ورود این کشتی به کشور نشانی بر این ادعاست که این اقدام، امیدهای زیادی را در دل علاقمندان به توسعه این کشور روشن کرده است.

استقبال خوب از هندورابی، مقصد جدید گردشگری در نوروز 96

جزیره کیش امسال در نوروز 96 مقصد جدیدی به گردشگران معرفی کرد. با وجود این که شرایط جوی در یک هفته اول نوروز نا مساعد بود و امکان تردد دریایی وجود نداشت بیش از هزار نفر از گردشگران در مدت 8 روز با استفاده از تورهای روزانه و تورهای اقامتی بوسیله یک فروند شناور 88 نفره به این جزیره بکر و زیبا سفرکردند.

تورهای گردشگری جزیره هندورابی در دو بسته روزانه و شبانه برای مسافران نوروزی پیش بینی شده بود.  

باگی، سافاری، شتر سواری، ورزش های آبی، اجرای برنامه های شاد و زنده در چادری به ظرفیت 400 نفر از دیگر تفریحاتی است که برای گردشگران هندورابی مهیا شده است.

بازدید 19 هزار گردشگر نوروزی از اولین و بزرگ ترین آبنمای موزیکال دریایی كشور در کیش

اين آبنماي موزيكال كه مراحل ساخت آن از سال 93 در مجموعه تفريحي و گردشگري آواي خليج فارس آغاز شد اولين و بزرگترين آبنماي موزيكال دريايي در كشور است كه در نوروز 96 در جزیره کیش آغاز بکار کرد.

مجموعه آوای خلیج فارس در نوروز 96 با برگزاری کنسرت ها و استند آپ کمدی های متنوع با حضور هنرمندان مطرح کشور میزبان بیش از 19 هزار گردشگران بود.

منحصر بفرد ترين ويژگي اين آبنما كه بزرگترين آبنماي موزيكال دريايي در كشور محسوب مي شود استفاده از آب شور دريا است كه به عنوان يك مزيت ارزشمند در جهت حفظ محيط زيست دريايي اهميت فراواني دارد.

آبنماي موزيكال آواي خليج فارس كيش با قابليت هاي ديگري مانند لیزر شو، ویدئو پروجکشن، پرده های آبی، افکت آتش و رباتهای پیشرفته از ساير آبنماهايي كه تا كنون در منطقه خاورميانه و كشورهاي حاشيه خليج فارس ساخته شده پيشرفته تر و كامل تر است.

لازم به ذكر است آبنماهاي بزرگي كه پيش از اين در برخي كشورهاي منطقه ساخته و به عنوان جاذبه هاي گردشگري معرفي شده اند با استفاده از آب شيرين كار مي كنند و شيرين سازي حجم وسيعي از آب دريا جهت استفاده در اين آبنماها ضررهاي فراواني را به محيط زيست دريايي تحميل مي كند

مجموعه آواي خليج فارس با هزینه ای بالغ بر 20 میلیون یورو در فضايي به وسعت 35 هزار متر مربع در ساحل شرقي كيش ساخته و تجهيز شده است. بزرگ ترین آمفی تئاتر ساحلی کشور با ظرفیت 1340 نفر جهت اجرای نمایش ها و کنسرت های موسیقی، همچنين ویژه برنامه های نوروزی و تورهای روزانه يكي ديگر از بخش هاي مهم اين مجموعه فرهنگي و گردشگري است.

اشتغال زایی مستقیم برای 300 نفر و بیش از 1000 نفر بطور غیر مستقیم از مزیت های مهم این مجموعه به شمار می رود كه با سرمايه گذاري يكي از هموطنان علاقمند به توسعه صنعت گردشگري در جزيره كيش و با استفاده از تجهیزات ساخت آلمان به بهره برداري رسيده است.

اولین پارک آبی رو باز کشور میزبان 10 هزار نفر در نوروز 96

این پارک نخستین پارک آبی رو باز کشور محسوب می شود. که در نوروز میزبان 10 هزار نفر از گردشگران بود. پارک آبی رو باز کیش واقع در جنوب جزیره از تمام استانداردهای روز دنیا برای خدمات دهی به گردشگران برخوردار است.

طراحی و ساخت تم پارک آبی " اوشن " کیش به نحوی انجام شده است تا بانوان نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

همچنین این پارک آبی یکی از 10 پارک آبی زیبای جهان نیز محسوب شده که انتظار می رود  در رتبه بندی جهانی پارک های آبی جهان، سال آینده میلادی شاهد قرار گیری تم پارک آبی اوشن به عنوان یکی از 10 پارک آبی برتر جهان باشیم.

اساس و پایه ساخت این پارک آبی با رویکرد گردشگری حلال بوده است و می تواند به عنوان یکی از مقاصد اصلی برای گردشگران کشورهای مسلمان به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس محسوب شود.

در این پارک 14 راید (راه آبی) بی نظیر در دل داستانی بر گرفته از ادبیات ایرانی اسلامی جا نمایی شده اند.

در نوروز 96 استقبال چشمگیری از پارک آبی کیش شد و خانواده ها لحظات شاد و بیاد ماندنی را در این مجموعه زیبا سپری کردند.

رضایتمندی اصناف کیش از رونق اقتصادی در نوروز96

حضور چشمگیر گردشگران نوروزی با ایجاد رونق اقتصادی رضایتمندی اصناف مختلف را در پی داشته است.

در گزارشهای ارائه شده از اصناف مختلف جامعه هتلداران با اعلام رضایتمندی 100 در صدی خبر از نوروزی پر رونق برای جامعه هتلداران داد.

جامعه بازاریان نیز تمهیدات اندیشیده شده از سوی سازمان منطقه آزاد کیش در نوروز 96 را عامل مهمی در رشد گردشگری دانستند که باعث شد بازاریان و کسبه نوروز پر رونقی را تجربه کنند.

جامعه کلوپ داران و تفریحات دریایی نوروز 96 را برای این صنف بسیار خوب ارزیابی کرد و سیاستگذاری های سازمان منطقه آزاد کیش در جذب گردشگر را عامل این رونق اقتصادی برای همه بخش ها دانست.

امسال با وجود اینکه بدلیل شرایط نا مساعد جوی کلوپ ها چند روزی تعطیل بودند اما میزان استقبال در روزهای فعال بودن تفریحات دریایی به حدی بود که علاوه بر جبران تعطیلات، در مقایسه به سالهای قبل رشد خوبی هم داشته است.

این رضایتمندی که در گزارشهای همه جوامع به چشم می خورد حاصل اجماع و تلاش گروهی همه بخش های دولتی و خصوصی در جزیره کیش است که تلاش کردند در کنار کنترل قیمت ها، کیفیت خدمات دهی در نوروز 96 افزایش چشمگیری یابد.

بازدید 50 هزار نفر از جاذبه های تاریخی و فرهنگی کیش

جزیره کیش درکنار امکانات و تفریحات مدرن، از نظر بوم گردی و جاذبه های تاریخی نیز از ظرفیت های خوبی برخوردار است.

شهر باستانی حریره، آب انبار سنتی کیش، خانه بومیان، مسجد ماشه، درخت سبز و... از جمله جاذبه های فرهنگی تاریخی جزیره کیش هستند که هر ساله میزبان گردشگران زیادی است. در نوروز 96حدود 50 هزار نفر از جاذبه های تاریخی کیش دیدن کردند.

بازدید 80 هزار نفر از جاذبه های گردشگری و تفریحی کیش

جزیره کیش به سبب ماموریت ذاتی خود در توسعه گردشگری دارای امکانات متنوعی در این حوزه است که از جمله عوامل سفر به کیش همین امکانات است.

کاریز، پارک دلفین، سافاری و پارک آبی  از جمله مجموعه های گردشگری جزیره کیش هستند که پذیرای گردشگران زیادی در طول سال اند.

در نوروز 96 در مجموع، این اماکن گردشگری میزبان 80 هزار نفر از سراسر کشور بودند.

استفاده 18 هزار نفر از تفریحات دریایی کیش در نوروز96

تفریحات دریایی یکی از جاذبه های گردشگری جزیره کیش است که طرفداران زیادی دارد و بسیاری از گردشگران برای استفاده از این تفریحات به جزیره کیش سفر می کنند.

بر اساس اعلام جامعه کلوپ داران و تفریحات دریایی در نوروز 96 با وجود اینکه بدلیل شرایط نا مساعد جوی و بارندگی چند روز کلوپ ها تعطیل بودند اما باز هم استقبال خوبی از تفریحات دریایی شد و 18 هزار نفر از این امکانات استفاده کردند.

مجموعه های ورزشی کیش در نوروز 96 به 90 هزار نفر خدمات ارایه کردند

امکانات خوب ورزشی جزیره کیش به خصوص وجود پلاژهای دریایی از جمله پتانسیل های جزیره کیش و همواره مورد توجه گردشگران است.

از 26 اسفند تا 13 فروردین در مجموع 90 هزار نفر از امکانات ورزشی کیش شامل پلاژهای آقایان و بانوان، استخرهای کرانه و المپیک، زمین های تنیس و برنامه های ورزش های همگانی کیش استفاده کردند که بیشترین آمار مراجعه مربوط به پلاژ بانوان کیش با استقبال 21 هزار و 748 گردشگر است.

در بخش ورزشهای همگانی نیز هر ساله برنامه های متنوع و مسابقات مفرح ورزشی خانوادگی در اسکله تفریحی کیش برگزار می شود که بسیار مورد استقبال خانواده ها است. در نوروز امسال 7 هزار و580 نفر در این برنامه های ورزشی شرکت کردند.

برگزاری جشن های مختلف در پارک ماهیگیر، نوار سیاحتی کیش، کشتی یونانی، باغ راه، پارک ساحلی مرجان، مجموعه درخت سبز، تالار شهر، خانه بومیان و اسکله بزرگ تفریحی به همراه کنسرت ها  و نمایشگاههایی برای عرضه صنایع دستی و محصولات شهرهای مختلف کشورمان از جمله برنامه های نوروز 96 در جزیره کیش بود.

اجرای آیین های سنتی اقوام مختلف در اماکن عمومی، بازارها و مراکز تفریحی و مراسم زیبای استقبال در مبادی ورودی و اجرای کارناوالی از عروسک ها و گروههای نمایشی نیز از برنامه های مورد توجه گردشگران در نوروز 96 بود.

ایجاد فضای شادی و نشاط در تمام شهر و گستردگی جشن ها در نقاط مختلف ضمن تسهیل دسترسی و تنوع باعث شده بود خانواده ها بنابر سلایق خود از این جشن ها و نمایشگاه ها دیدن کنند.

گفتنی درایام نوروز همه معاونت های سازمان منطقه آزاد کیش ، شرکت های تابعه شامل شرکت سرمایه گذاری وتوسعه کیش، شرکت عمران، آب وخدمات و شرکت بنادر وفرودگاهها ، هواپیمایی کیش ایر، بیمارستان و موسسه آموزشی علوم وفنون کیش با همکاری ادارت ونهادها مختلف ، نیروهای نظامی وانتظامی، ارگانهای درمانی و فعالان بخش خصوصی برای میزبانی شایسته از گردشگران نوروزی تلاش می کنند.

مطالب مرتبط :
داد و ستد بیش از یک هزار تن کالا در بورس منطقه آزاد انزلی

داد و ستد بیش از یک هزار تن کالا در بورس منطقه آزاد انزلی

در معاملات هفته كاری منتهی به ششم آذر ماه ، تالار اختصاصی بورس كالای منطقه آزاد انزلی یک هزار و 52تن محصولات پتروشيمی به ارزش ۴ ميليارد و ۱۷۳ ميليون ريال داد و ستد شد. ...
مشاهده
تونی اندروویچ به فینال مسابقات تنیس فیوچرز ده هزار دلاری کیش رسید

تونی اندروویچ به فینال مسابقات تنیس فیوچرز ده هزار دلاری کیش رسید

مسابقات هفته اول تنیس فیوچرز ده هزار دلاری کیش امروز نهم آذر ماه با انجام فینال مسابقات انفرادی و دوبل به پایان می‌رسد . ...
مشاهده
گزارشی از روند پیشرفت طرحهای عمرانی در جزیره کیش

گزارشی از روند پیشرفت طرحهای عمرانی در جزیره کیش

مدیرعامل شرکت توسعه و سرمایه گذاری کیش روندپیشرفت طرحهای عمرانی این جزیره رااعلام کرد. ...
مشاهده
ویزیت رایگان بیش از دو هزار نفر در قشم

ویزیت رایگان بیش از دو هزار نفر در قشم

بیش از دو هزار نفر از مردم روستای رمچاه شهرستان قشم ویزیت رایگان شدند . ...
مشاهده
برای نخستین بار پرورش جلبک دریایی در جزیره قشم

برای نخستین بار پرورش جلبک دریایی در جزیره قشم

معاون آبزی پروی شیلات هرمزگان گفت : برای نخستین بار مجوز پرورش جلبک های دریایی با ظرفیت تولید ۲۵۰ تن جلبک خشک در شهرستان قشم صادر شد. ...
مشاهده
تأمین انرژی‌های مورد نیاز صنایع در جزیره قشم

تأمین انرژی‌های مورد نیاز صنایع در جزیره قشم

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به نیاز جزیره قشم به برق گفت: هم‌اکنون جزیره‌ی قشم به 750 مگاوات برق نیاز دارد که امیدواریم با احداث این پروژه‌ها نیاز مردم منطقه و صنایع این جزیره به برق تأمین شود. ...
مشاهده
امیدواریم شاخه انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران  در جزیره کیش  فعال شود

امیدواریم شاخه انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران در جزیره کیش فعال شود

مراسم گشایش کنگره آموزشی آندوسكوپي مغز ETV در صبح روز جمعه 21 آذرماه با حضور جمعی از متخصصان و جراحان مغز و اعصاب کشور در کیش برگزار شد. ...
مشاهده
(قمری ناماکو ) مسافري كه براي اولين باردر جزیره کیش ديده شد

(قمری ناماکو ) مسافري كه براي اولين باردر جزیره کیش ديده شد

با مشاهده قمري ناماكو براي اولين باردرجزيره كيش وسومين بار دركشور، نام اين پرنده به فهرست پرندگان استان هرمزگان افزوده شد. ...
مشاهده
دبير سوگواره عكس كيش عاشورايي از ارسال حدود 2 هزارعكس به دبيرخانه اين سوگواره خبرداد

دبير سوگواره عكس كيش عاشورايي از ارسال حدود 2 هزارعكس به دبيرخانه اين سوگواره خبرداد

حسين تهوري گفت : تاكنون حدود دو هزار عكس با موضوع عزاداريهاي ايام محرم به دبيرخانه سوگواره عكس كيش عاشورايي ارسال شده است. ...
مشاهده
افزایش کروکودیل های جزیره قشم

افزایش کروکودیل های جزیره قشم

شمار کروکدیل های جزیره قشم از ۸ سر به ۶۰ سر افزایش یافته است . ...
مشاهده