با ۱۳ تا از غذاهای محلی کیش آشنا شویم

شناخت غذاهای محلی کیش

در سفر به جزیره کیش ، با امتحان و میل کردن غذاهای محلی کیش ، سفر خود را دلچسب تر کنید

با 13 تا از غذاهای محلی کیش آشنا شویم

معرفی غذاهای محلی کیش

غذاهای محلی کیش هم مانند هر شهر دیگری فرهنگ ، آداب و رسوم و همچنین شرایط جوی این جزیره را نشان می دهد ، خیلی از ما فکر می کنیم که کیش یکی از اماکن مدرن و نوساز ایران است و مردم این جزیره ، تاریخ ندارند ، ولی باید بدانید که جزیره کیش یکی از قدیمی ترین جاهای ایران است و مردم محلی این جزیره غذاهای مخصوص به خودشان را دارند ، این غذاهای سنتی مردم محلی کیش بسیار هم خاص و خوشمزه است و شما نیز بدون شک از خوردن آن ها لذت می برید ، البته باید این را هم بدانید که نام غذاهای محلی کیش کمی عجیب و غریب است.

غذاهای محلی کیش

سمک مشوی کیش

سمک مشوی یکی از غذاهای محلی کیش است و در دسته خوشمزه ترین آن ها قرار دارد ، سمک مشوی غذایی است که از ماهی تهیه می شود ، همان طور که می دانید مردم جنوب ایران از ماهی در رژیم غذایی خود بسیار استفاده می کنند و مردم کیش نیز از این قضیه مستثنی نیستند، چرا که ماهی نقش بسزایی در تامین غذای مردمی که در نزدیکی دریا زندگی می ‌کنند، دارد، سمک مشوی نوعی ماهی سرخ‌ شده است که به سبک خاص مردم این جزیره زیبا طبخ و سرو می شود و می توانید از این غذا استفاده کنید و از طعم دلچسب آن لذت ببرید.

شما می توانید بعد از یک خرید طولانی در مراکز خرید کیش در یکی از رستوران های جزیره برای صرف ناهار یا شام خود سمک مشوی کیش را سفارش دهید و از خوردن آن بیشترین لذت را ببرید.

سمک مشوی کیش

مرگوگ یا مرقوق کیش

مرگوگ یا مرقوق یکی دیگر از غذاهای محلی کیش است که بسیار خوشمزه می باشد، که در واقع نوعی خورش مخصوص این منطقه است و تنها در کیش می توانید این نوع خورش را میل کنید ، با این خورش می توانید برنج هم سفارش دهید و نوش جان کنید، مرگوگ یکی از غذاهای محبوب در بین بومی های جزیره کیش است که شما هم با خوردن آن عاشقش می شوید، در رستوران های کیش می توانید این غذا را سفارش دهید. برای تهیه مرقوق از مواد اولیه گوشت با استخوان، آرد سنگک، رب گوجه، بادمجان، گوجه فرنگی، فلفل سبز تند، سیر، نمک، روغن استفاده می گردد که طعمی بسیار خاص و خوشمزه دارد.

مرگوگ یا مرقوق کیش

برنج شکری یا محمر کیش

یکی از بهترین غذاهای محلی کیش ، برنج شکری یا محمر است که نوعی برنج شیرین می باشد و به همراه ماهی سرو می ‌شود ، این غذا با ذائقه افرادی که به غذاهای شیرین مانند شیرین پلو یا خورش های شیرین مانند خورش آلو اسفناج علاقه دارند ، بسیار سازگار است ، در سفر کیش به شما پیشنهاد می کنیم که حتما یک وعده از این غذای خوشمزه میل کنید.

در این غذا برنج با شکر پخت می شود که به دلیل استفاده از شکر درون آن تا رنگ آن قهوه ای می گردد و این این برنج همراه با ماهی سرو می گردد. یکی از غذا های متفاوت در جزیره است که برای تجربه ی یک طعم جدید می توانید آن را سفارش دهید.

برنج شکری یا محمر کیش

مضروبه کیش

بسیاری از غذاهای محلی کیش یا با ماهی تهیه و یا با آن سرو می شوند ، مضروبه نیز یکی دیگر از غذاهای محلی کیش است از ماهی تهیه می ‌شود ، در طبخ این غذای محلی از ترکیبی از ماهی ، نوعی سبزی مخصوص و سیر استفاده می شود و طعم و بوی بسیار دلنشینی دارد ، این غذا نیز از جمله غذاهای بسیار خوشمزه محلی کیش محسوب می شود که باید آن را امتحان کنید. می توانید بعد از یک گشت و گذار در مراکز دیدنی و جاذبه های گردشگری کیش به یک رستوران رفته و مضروبه را سفارش دهید و از خوردن این خوراک خوشمزه بیشترین لذت را ببرید.

مضروبه کیش

هریسه کیش

اگر از دوستداران حلیم هستید، هریسه را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم ، هریسه نوعی حلیم مخصوص مردم بومی جزیره کیش است که با روش خاص خودشان تهیه می شود و به اندازه های حلیم های دیگری که تا به حال میل کرده اید طعم و رنگ و بوی خوب دارد ، خوب است که در سفری که به کیش دارید این حلیم را نیز تست کنید و با دیگر حلیم ها مقایسه نمایید. در این حلیم از دارچین، کره و شکر برای تزئین استفاده می کنند. به دوستداران حلیم پیشنهاد می کنیم این غذای محلی کیش را حتما امتحان کنند.

هریسه کیش

برنج مجبوس کیش

یکی از غذاهای مقوی و محبوب محلی جزیره، برنج مجبوس است ، این برنج را به سبک پلویی و با استفاده از نوعی ادویه خاص عربی تهیه می کنند، در طبخ این غذا از گوشت ، مرغ یا ماهی استفاده می شود ، خوب است بدانید که این غذا تشریفاتی است و مردم جزیره از آن بیشتر در مراسم های خاص مانند عروسی و یا میهمانی ها استفاده می کنند ، اگر به خانه یکی از اهالی بومی کیش بروید بدون شک از شما با برنج مجبوس که یکی از غذا های محلی کیش است، پذیرایی می کنند.

برنج مجبوس کیش

قلیه ماهی کیش

قلیه ماهی یکی از غذا هایی است که در سراسر جنوب طبخ می گردد و جزو غذا های پر طرفدار مردم منطقه می باشد. اما نمی توان گفت جزو غذاهای محلی کیش است، در جزیره کیش نیز این غذا با دستور پخت خاصی پخته می شود و در آن از سبزی های گشنیز، سیر، جعفری و تمبر هندی به همراه ماهی استفاده می گردد. قلیه ماهی به همراه برنج ساده یا زعفرانی سرو می شود.

قلیه ماهی کیش

برنج بریانی کیش

یکی از غذاهای محلی کیش است که از زرشک، عدس، کشمش، سیب زمینی و گوشت قرمز در پخت برنج بریانی استفاده می گردد. در این غذای جزیره کیش ماهی جایی ندارد ولی از ادویه های رنگارنگ جنوب به وفور در آن استفاده می کنند. برای پخت این غذا مواد را به خوبی با هم ترکیب کرده و با برنج مخلوط می کنند و منتظر دم کشیدن برنج می مانند . بعد از آن غذا آماده شده و سرو می گردد. در این غذا طبع گرم برنج وقتی در کنار گوشت قرار می گیرد بسیار لذیذ می شود، پیشنهاد می کنیم در سفر خود به جزیره کیش حتما این غذا را تست کنید.

برنج بریانی کیش

حمسه الخرت

دیگر غذاهای محلی کیش صدف محار یا حمسه الخرت یکی از غذا های گران در جزیره کیش است. صدف های مروارید ساز بعد از صید بخش گوشتی آن ها جدا می شود و با پیاز داغ و ادویه مخصوص پخته می شود. این غذا با نان یا برنج سرو می گردد. این غذا را می توانید در بهترین رستوران های کیش بیابید و غذایی بسیار کم یاب و گران قیمت است.

حمسه الخرت

کوکو ماهی کیش

یکی از غداهای محلی کیش کوکو ماهی را با استفاده از گوشت ماهی کباب شده، جعفری، سیب زمینی و ادویه های مخصوص جنوب درست می شود. و بعد مانند کوکو های دیگر در روغن سرخ می گردد. همانند کوکو ها و کتلت های دیگر درست می شود ولی طعمی بی نظیر دارد. برای یک وعده غذایی می توانید در سفر خود از کوکو ماهی استفاده کنید.

کوکو ماهی کیش

یریش کیش

یکی از غذا های بومی جزیره کیش یریشه است که در جزیره کیش این غذا به دو نام یریش و یریشه شناخته می گردد. یریش یکی از غذاهای محلی کیش است که به همه افراد به ویژه گیاه خواران پیشنهاد می کنیم حتما این غذا را تست کنند. در یریش از پیاز، بلغور گندم و ادویه های جنوب استفاده شده است که با آب پخته می شود. این غذا را در اکثر رستوران های جزیره می توانید سفارش دهید. برای تهیه این غذا در بیشتر رستوران های جزیره از کشمش نیز استفاده می گردد.

یریش کیش

خورشت میگو کیش

یکی از غذاهای محلی کیش خورشت میگو است که به آن خورش قلیه میگو نیز می گویند. این غذا همانند قلیه ماهی یا قرمه سبزی دارای سبزیجات ایرانی است و تنها فرق آن این می باشد که در دستور پخت آن از میگو به جای ماهی یا گوشت استفاده می گردد. اصلی ترین طعم این غذا مربوط به سیر می باشد که به مرور در مراحل طبخ به غذا اضافه می گردد. از تمر هندی نیز برای ترشی این غذا استفاده می شود.

خورشت میگو کیش

کله کندی کیش

برای تهیه غذای کله کندی که یکی از غذاهای محلی کیش است از ماهی به نام عومه ساردینی یا ساردینی پهلو طلایی استفاده می گردد. دلیل نام گذاری این غذا به دلیل کندن سر ماهی است. این غذا را با ادویه های مخصوص و معطر می پزند و در ادامه به آن پیاز و روغن محلی اضافه می کنند.

کله کندی کیش

اگر به غذاهای سنتی علاقه دارید و سفر بعدی شما به کیش خواهد بود ، حتما از امتحان کردن غذاهای محلی کیش دریغ نکنید و در رستوران های کیش به جای غذاهای تکراری کبابی ، غذاهای محلی کیش را سفارش دهید و تجربه ای نو برای خود رقم بزنید.

لحظه آخری، دلت هوس سفر کرده؟ دنبال هتل یا اقامتگاه هستی؟ دلت می خواد که بهترین قیمت رو لحظه آخری دریافت کنی و یه سفر هیجان انگیز داشته باشی؟ دنبال بلیت لحظه آخری می گردی؟ وسوسه شدی لحظه آخری یک تور جذاب ثبت نام کنی؟ خب چرا دست دست میکنی و همه چیز رو به لحظات آخر واگذار کردی؟!

از همین امروز اقدام کن…

اطلاعات تمام این خدمات لحظه آخری در دست ماست! 

ما بهترین تورهای لحظه آخری رو ارائه میکنیم!

میخوای بیشتر بدونی؟ حتما تماس بگیر:

۹۱۰۳۱۸۸۰– ۰۲۱

۰۹۳۶۸۵۱۳۵۵۵

ایجاد شده با توسط تیم تور لحظه آخری کیش