غواصی در کیش | بهترین محل غواصی کیش | تور غواصی کیش

بهترین فصل غواصی در کیش

به دلیل شرایط ویژه آب و هوای کیش، غواصی در جزیره کیش تقریبا در تمامی ماه های سال امکان پذیر است و لذت خاصی را برای علاقه مندان ایجاد می نماید.

یکی از هیجان آور ترین تفریحات کیش غواصی است که در کلوپ های این جزیره قابل دسترسی است. حتی اگر شنا بلد نیستید می توانید از این تفریح لذت بخش استفاده کنید، به صورتیکه یک غواص حرفه ای به صورت تمام وقت در زمان ۱۵ دقیقه غواصی در کنار شما خواهند بود.

غواصی در کیش | بهترین محل غواصی کیش | تور غواصی کیش

سایت های غواصی کیش

سایت‌های غواصی کیش متنوع و نسبتا متعدد می باشد. سایت های کم عمق کیش برای غواصی تمامی افراد و حتی اشخاص مبتدی بسیار مناسب می باشند.

همچنین وجود مراکز آموزشی و تفریحی غواصی در جزیره کیش، این جزیره را تبدیل به قطب غواصی کشور نموده است.

در زیر تعدادی از سایت‌های مرجانی و مناسب برای غواصی در کیش معرفی می گردند.

غواصی در کیش

بیگ کورال و ژوراسیک پارک

سایت‌ غواصی بیگ کورال و ژوراسیک پارک از بهترین سایت (محل) ها برای غواصی در کیش می باشند چرا که دارای اکوسیستم غنی و زیبایی هستند و بسیار مهیج و خیره کننده می باشند. سایت بیگ کورال در شرق جزیره کیش و در بین ساحل مرجان و ساحل سیمرغ کیش قرار گرفته است.

عمق این دو سایت به هنگام مد کامل، بیشتر از ۶ تا ۸ متر و هنگام جزر کامل، کمتر از ۵ متر می‌باشد.

جهت دسترسی به سایت‌های بیگ کورال و ژوراسیک پارک می‌توان از مراکز غواصی موجود در جزیره کیش و قایق‌ های غواصی استفاده کرد و یا با اتومبیل به ساحل هتل سیمرغ رفته و از آنجا به راحتی به سایت بیگ کورال رسید.

در سایت بیگ کورال می توانید انواع ماهی ها از جمله سفره ماهی، ماهی ماهور، جراح ماهی، جاش، اژدر ماهی، دختر ناخدا، دلقک و اسکورپیون اشاره نمود.

غواصی در جزیره کیش

ساترن کرک

سایت ساترن کرک یا شکاف جنوبی از دیگر سایت‌های غواصی در کیش می‌باشد که بسیار زیبا می باشد اما به دلیل دوری نسبی، کمتر غواصی رغبت رفتن به آنجا را می کند.

سایت ساترن کرک در فاصله حدودا ۵ کیلومتری از جنوب جزیره کیش قرار دارد و از شکافی تشکیل شده است که تا عمق ۲۲ متری نیز ادامه پیدا می کند.

دسترسی به سایت ساترن کرک، فقط با قایق و یا با استفاده از مراکز سطح جزیره کیش امکان پذیر می‌باشد.

غواصی در جزیره کیش

کشتی داما

کشتی داما یک باربر سنگالی می باشد که در سالیان گذشته در عمق ۳۳ متری آب‌ های جنوب شرقی جزیره کیش غرق شده است. کشتی داما در نزدیکی ساحل در سال ۱۳۸۴ به علت آب گرفتگی موتور خانه کشتی غرق شده است. 

غواصی در اطراف این کشتی که در فاصله حدودا ۶.۵ کیلومتری از جزیره کیش قرار دارد، نیاز به تبحر خاصی نداشته اما جهت ورود به بدنه کشتی، فراگرفتن دوره تخصصی کشتی‌های غرق شده الزامی است.

غواصی در کشتی داما

کلبه هور

سایت کلبه هور در غربی ترین دماغه جزیره کیش و در مکانی به همین نام واقع گردیده است و از مکان های مناسب برای غواصی در کیش می باشد.

ورود به سایت کلبه هور از طریق ساحل کوچک جنوب آن و یا از طریق پرتگاه صخره ای غرب آن امکان پذیر می باشد. در ساحل جنوبی سایت کلبه هور ( محل ورود و خروج به سایت)، غاری کوچک به طول ۵ متر وجود داشته که عبور از آن به هنگام مد کامل بسیار لذت بخش خواهد بود.

عمق سایت غواصی کلبه هور از شمال به جنوب بیشتر می شود و تا ۸ متر نیز ادامه می یابد. در این سایت امکاناتی مثل نیمکت، فضای سبز، آلاچیق، باربیکیو و … تعبیه شده است تا افراد بتوانند قبل و بعد از غواصی در این فضا گشتی بزنند و یا استراحت کنند.

غواصی در کلبه هور

کشتی یونانی

سایت کشتی یونانی کمتر از سایت های دیگر برای غواصی در کیش مورد توجه قرار می گیرد اما از نقاط مساعد غواصی می باشد.

اگرچه عمق ۴ تا ۵ متری آب در سایت کشتی یونانی نیاز به تجهیزات غواصی را لازم نمی گرداند، اما لذت بازدید از پروانه این کشتی به هنگام غواصی، لحظاتی بی نظیر را رقم می زند.

عمق آب در قسمت پروانه ۸ متر بوده و بستر اطراف این کشتی به گل نشسته پوشیده از آهن آلات و قطعات فولادی می باشد.

ورود به سایت کشتی یونانی از طریق پله های تعبیه شده در پارک ساحلی مقابل کشتی تسهیل گردیده و به آسانی با شنای بر سطح در عرض چند دقیقه می توان به زنجیر لنگر رسید.

همچنین بازدید از درون کشتی یونانی نیز از حفره شمالی آن امکان پذیر می باشد. البته ورود به بدنه به دلیل پوسیدگی آن بسیار خطرناک است.

غواصی کیش در کشتی یونانی

سایت سمبارون

سایت سمبارون یک سایت زیبا و نهفته در غرب جزیره کیش و مابین جزیره کیش و هندورابی می باشد و دارای زیبا ترین سواحل مرجانی در جزیره کیش می باشد.

دسترسی به سایت سمبارون از طریق اجاره روزانه قایق از بندرگاه کیش و همچنین به هنگام بازگشت از هندورابی امکان پذیر است.

فاصله سمبارون تا جزیره کیش ۱۰ کیلومتر و تا هندورابی ۷ کیلو متر می باشد. عمق سایت سمبارون حدود ۱۰ تا ۱۲ متر می باشد.

غواصی در سایت سمبارون

سایت غواصی بندرگاه کیش

در حوالی ساحل دامون این سایت غواصی واقع شده است که در قسمت شمالی جزیره کیش می باشد. در این سایت غواصی کلوب آکواریوس در حال ارائه خدمات به گردشگران و علاقه مندان می باشد. عمق این سایت حدود ۶ متر می باشد.

سایت غواصی زوبیچ کیش

این سایت غواصی در بخش شمال شرقی کیش واقع شده است که به هتل داریوش کیش نزدیک می باشد. عمق این سایت غواصی بین ۳ تا ۵ متر است که افراد مبتدی به راحتی می توانند در آن غواصی کنند. در مواقع مد عمق سایت حدود ۳ متر می شود که در زمان جزر این ارتفاع إتا ۵ متر نیز می رسد. در این سایت ماهی هایی مانند سفره ماهی، فرشته ماهی، راس، پروانه ماهی، جراح ماهی، لاک پشت و ماهی ملوان به چشم می خورد.

سایت غواصی زوبیچ کیش

عکاسی غواصی در کیش

غرفه های عکاسی که در کلوپ های غواصی وجود دارند در زمان غواصی همراه شما می آیند و عکس های بسیار جذابی را از شما در زیر دریا می اندازند. در صورت تمایل می توانید عکس ها را بگیرید و یادگاری جذابی از غواصی خود در کیش داشته باشید.

امکانات کلوپ غواصی کیش چیست

در کلوپ های غواصی جزیره کیش امکانات زیادی برای گردشگران فراهم می گردد که می توان به کلاس های آموزشی عملی و تئوری، کمد و جالباسی، کپسول اکسیژن مخصوص غواصی، دوش و حمام، فین مخصوص غواصی، رختکن بهداشتی، عینک و ماسک ویژه غواصی، موسپیس دهانی شخصی اشاره نمود.

امکانات غواصی کیش

غواصی بانوان در جزیره کیش

برای بانوان نیز همانند آقایان در جزیره کیش امکان غواصی وجود دارد. تنها تفاوت آن این است که با مربی خانم و قایق های جداگانه به سایت های ویژه خانم ها می روند و در این مکان می توانند غواصی کنند. برای بانوان لباس های مخصوص و کاور های مخصوص تحویل داده می شود و از لحاظ قیمتی نیز هیچ تفاوتی میان قیمت غواصی بانوان و آقایان وجود ندارد.

غواصی بانوان در کیش

مهمترین نکات غواصی در کیش

برای غواصی در جزیره کیش ابتدا باید روز مد نظر خود را برای غواصی در نظر بگیرید و بلیط را خریداری نمایید. بعد از خریداری بلیط  به کلاس های آموزشی می روید و بعد از آموزش های لازم سوار قایق هایی برای حرکت به سمت محل غواصی می شوید. این قایق ها از نوع تند رو هستند و به سرعت شما را به محل غواصی می رسانند.

بعد از اینکه به سایت غواصی رسیدید مربی های آقا و خانوم آقایان و بانوان را دو به دو برای غواصی آماده می کنند. تمامی وسایل مورد نیاز زیر آب مانند کپسول را به فرد می بندند و در ادامه به همراه هم به زیر آب می روند. 

افراد در زیر آب به مدت ۱۵ دقیقه فرصت برای غواصی دارند. می توانید از این تایم استفاده کرده و از تماشای دنیای زیر آب لذت ببرید. آب خلیج بسیار شفاف است و به طول کامل دیده می شود. در زمان غواصی اجازه برداشتن وسیله ای از زیر آب را ندارید. بعد از اینکه تایم غواصی تمام افراد تمام شد دوباره به کلوپ تفریحی بر میگردید. این پروسه به مدت ۱/۵ ساعت طول می کشد.

نکات غواصی در کیش

انواع غواصی در کیش

غواصی اسکوبا: این نوع از غواصی با استفاده از تجهیزات تنفسی باید انجام گردد.

غواصی  با تغذیه از سطح آب: در این نوع غواصی اکسیژن به وسیله شلنگی از روی آب به زیر آب انتقال می یابد. این نوع از غواصی کاربرد صنعتی دارد و برای عموم قابل استفاده نیست.

غواصی آزاد: در این نوع غواصی هیچ تامین کننده ای در دسترس غواص قرار نمی گیرد و از اکسیژن شش های خود استفاده می کند. این نوع از غواصی برای غواصان حرفه ای است و افراد مبتدی نمی توانند از آن استفاده کنند.

غواصی اشباع: در این نوع از غواصی، غواص می تواند تا چند روز زیر آب بماند.

غواصی با زهپاد: در مواقعی که غواصی در زیر آب خطرناک باشد از این نوع غواصی استفاده می کنند که زیر دریایی از راه دور هدایت می شود.

انواع غواصی در کیش

تور غواصی کیش

چنانچه به دنبال استفاده از خدمات مختلف تور غواصی کیش نظیر رزرو بلیط غواصی کیش و … هستید می توانید با ما در ارتباط باشید..

لحظه آخری، دلت هوس سفر کرده؟ دنبال هتل یا اقامتگاه هستی؟ دلت می خواد که بهترین قیمت رو لحظه آخری دریافت کنی و یه سفر هیجان انگیز داشته باشی؟ دنبال بلیت لحظه آخری می گردی؟ وسوسه شدی لحظه آخری یک تور جذاب ثبت نام کنی؟ خب چرا دست دست میکنی و همه چیز رو به لحظات آخر واگذار کردی؟!

از همین امروز اقدام کن…

اطلاعات تمام این خدمات لحظه آخری در دست ماست! 

ما بهترین تورهای لحظه آخری رو ارائه میکنیم!

میخوای بیشتر بدونی؟ حتما تماس بگیر:

۹۱۰۳۱۸۸۰– ۰۲۱

۰۹۳۶۸۵۱۳۵۵۵

ایجاد شده با توسط تیم تور لحظه آخری کیش