آشنایی با بازار مریم کیش | ساعت کاری + آدرس

 

بازار مریم کیش با (شماره تماس ۰۷۶۴۴۴۵۵۵۵۳) در ادرس: میدان سنایی، کنار گذر سنایی قرار دارد. بازار مریم کیش، در سال ۱۳۶۹ به بهره برداری رسید و در حال حاضر با بیش از ۵۰ غرفه، در حال فعالیت است. در ادامه توضیحات کاملی درباره بازار مریم کیش شرح داده ایم، اگر علاقه به شناخت بازار مریم و معماری بازار مریم دارید و به لوکیشن بازار مریم نیاز دارید، تا انتهای متن با ما همراه باشید.

معرفی بازار مریم کیش

یکی از قدیمی ترین و معروف ترین بازار های جزیره کیش، بازار مریم کیش است. در این بازار کیفیت اجناس موجود، خیلی بالا است و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. بازار مریم در یک طبقه و در زمینی به مساحت ۵۷۰۰ متر مربع ساخته شده است.

خیلی از مسافران و گردشگران جزیره کیش، به گشت و گذار در این و بازار و خرید از آن علاقه مند هستند. در قسمت وسط این بازار، کافی شاپ با فضای سبز وجود دارد.  این بازار دارای دو شعبه است که این دو شعبه با یکدیگر حدود ۱۰ دقیقه پیاده روی فاصله دارند. 

تمامی غرقه های این بازار متراژ یکسانی دارند و به صورت مرتب در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. در بخش ورودی غرفه ها در این بازار از طراحی سنتی استفاده شده است. این بازار به صورتی طراحی شده است که افراد بتوانند در هر فصلی حتی در زمان بارندگی به راحتی خرید کنند.

معرفی بازار مریم کیش

معماری بازار مریم کیش

بازار مریم کیش معماری سنتی و قدیمی دارد. در ابتدا، این بازار را به صورت بازارچه و رو باز ساختند. با گذشت زمان و توجه زیادی که به بازار مریم، از طرف گردشگران شد، مالکان تصمیم بر مسقف کردن بازار و تغییر در نمای ظاهری آن گرفتند. 

معماری بازار مریم کیش

غرفه های خرید بازار مریم کیش

در بازار مریم کیش اجناس زیادی برای فروش وجود دارد. از جمله آن ها می توان به انواع لباس، لوازم بهداشتی، کیف و کفش، اکسسوری و … اشاره کرد. در بازار مریم کیش، شما می توانید اجناس مد نظر را با قیمت مناسبی خریداری کنید. بازار مریم نسبت به دیگر مراکز خرید کیش، فضای کوچک تری دارد و تعداد مغازه های آن کم است. با این وجود، شما می توانید در این بازار هر چیزی که نیاز دارید را به راحتی پیدا کنید.

غرفه های بازار مریم کیش

مکان های تفریحی اطراف بازار مریم کیش

در اطراف بازار مریم کیش، امکانات گردشگری و رفاهی زیادی وجود دارد که به همین دلیل افراد زیادی به بازدید از این بازار علاقه دارند. در ادامه مکان های تفریحی نزدیک بازار مریم را نام برده ایم.

بازار مریم جزیره کیش

هتل های نزدیک بازار مریم کیش

  • هتل آبادگران کیش
  • هتل آرامش کیش
  • هتل گراند کیش
  • هتل ویدا کیش
  • هتل گامبرون کیش
  • هتل شایان کیش
  • هتل پانوراما کیش
  • هتل بین المللی کیش 

مرکز خرید مریم کیش

ساعت کاری بازار مریم کیش

این بازار در شیفت صبح از ساعت ۸ تا ۱۳ و در شیفت عصر از ساعت ۱۶ تا ۲۲ باز است که در صورت نیاز می توانید از آن بازدید کنید.

لوکیشن بازار مریم کیش