کیبل اسکی در کیش

در جزیره کیش تفریحات آبی زیادی وجود دارد که یکی از پرهیجان ترین این تفریحات، کیبل اسکی (Cable ski) است. کیبل اسکی در کیش به صورت تخصصی انجام می شود. در ادامه با تاریخچه کیبل اسکلی آشنا می شوید و از هزینه کیبل اسکی در کیش مطلع می شوید.

کیبل اسکی در کیش

مجموعه کیبل اسکی‌ در کیش شامل دفتر رزرواسیون، امکانات کامل رختکن و دوش، سکوی شروع، اتاق آموزش، فروشگاه لوازم و تجهیزات ورزشی مخصوص کیبل اسکی، رستوران و کافی شاپ هست. کیبل اسکی مکانی بی نظیر برای لذت بردن از ورزش های آبی کیش و تفریحات دریایی کیش است.

کیبل اسکی چیست

کیبل اسکی در واقع همان اسکی روی آب است که در اصطلاح انگلیسی به آن Cable ski می گویند. در کیبل اسکی برای اینکه تعادل افراد روی آب حفظ شود از یک طناب متصل استفاده می شود. به این صورت که طناب در دستان شما قرار می گیرد و با کشیدن آن شما نیز بر روی آب حرکت خواهید کرد. این ورزش نیاز به آموزش قبلی دارد.

کیبل اسکی در کیش

تاریخچه کیبل اسکی

قبل از اختراع کیبل اسکی این ورزش را با قایق موتوری انجام می دادند. به این شکل که طناب به قایق وصل می شد و با حرکت قایق فرد نیز بر روی آب اسکی می کرد. ولی امروزه سیستم کیبل اسکی اختراع شده است. این سیستم برای اولین بار توسط فردی آلمانی، به نام برونو ریکسن اختراع شد. او برای اولین بار در سال ۱۹۵۹ این سیستم را امتحان کرد و در سال ۱۹۶۶ برای اولین بار سیستم تجاری آن را به فروش رساند.

کیبل اسکی در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد و اکثر افراد علاقه به تجربه این ورزش آبی مهیج دارند.

کیبل اسکی در جزیره

آدرس پارک کیبل اسکی کجاست

در نزدیکی اسکله بزرگ تفریحی کیش، پارک کیبل اسکی قرار دارد. برای اینکه شما بتوانید به این پارک بروید باید به میدان فردوسی، خیابان پروین اعتصامی کیش بروید. برای رفتن به این مکان می توانید از نقشه زیر استفاده کنید.

قوانین پارک کیبل اسکی

بازدید از پارک کیبل اسکی کیش دارای قوانین و قواعدی است که در ادامه برای شما شرح داده ایم:

برای هر شخص باید بلیط جداگانه تهیه شود.

بانوان نیز بدون محدودیت می توانند از این تفریح استفاده کنند.

تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از کیبل اسکی در همان مکان در اختیار کاربران عزیز قرار می گیرد و نیازی به آوردن تجهیزات ندارید.

هر روزه می توانید از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ عصر از این تفریح استفاده کنید.

قوانین کیبل اسکی

رستوران های اطراف پارک کیبل اسکی

رستوران های زیادی در نزدیکی پارک کیبل اسکی وجود دارد. شما بعد از تجربه ی این تفریح می توانید به یکی از کافه ها یا رستوران های کیش رفته و ساعات خوشی را در آن بگذرانید. برخی از این رستوران های نزدیک به پارک کیبل اسکی در کیش به شرح زیر است:

  • کافه طهرون کیش، که دقیقا در روبه روی پارک کیبل اسکی واقع شده است
  • رستوران انرژی، که در اسکله بزرگ تفریحی کیش واقع شده است. این اسکله در نزدیکی پارک کیبل اسکی واقع شده است.

ورزش کیبل اسکی کیش

مسافت پارک کیبل اسکی کیش چقدر است

این پارک در منطقه خاورمیانه به عنوان بزرگترین و اولین پارک کیبل اسکی شناخته می شود. این پارک در جزیره کیش به اندازه ۸۶۰ متر طول و ۱۶۰ متر عرض است. این پارک به عنوان یکی از بزرگ ترین مجموعه های تفریحی شناخته می شود. پارک کیبل اسکی، سرویس دهی خیلی خوبی دارد و به صورت همزمان ۵ دکل کیبل اسکی در آن نصب شده است تا در یک زمان واحد به تعداد ۱۲ نفر سرویس رسانی کند. 

تفریح آبی کیبل اسکی

آیا استفاده از کیبل اسکی در کیش نیاز به آموزش دارد

بله، نیاز است که قبل از استفاده از کیبل اسکی شما آموزش های ابتدایی را ببینید. به این منظور در این مرکز مربیان خوبی وجود دارد که در اتاق های مخصوص آموزش نکات مهم و آموزش های مورد نیاز را برای سوار شدن به کیبل اسکی در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهند. اگر تا به حال از کیبل اسکی استفاده نکرده اید؛ حتما قبل از استفاده از کیبل اسکی در کلاس های مربوطه شرکت کنید و آموزش های لازمه را ببینید.

آموزش کیبل اسکی در کیش

هزینه کیبل اسکی در کیش

کیبل اسکی جزو تفریحات به نسبت گران قیمت در جزیره کیش است. همچنین در قیمت این ورزش موارد زیادی تاثیر گذار است که نمی توان قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت. اگر علاقه به رزرو ورزش کیبل اسکی هستید با نت کیش تماس بگیرید تا با مناسب ترین و کمترین قیمت کیبل اسکی در کیش را رزرو کنید.

هزینه کیبل اسکی در کیش

برای اطلاع از لیست تفریحات دریایی کیش اینجا کلیک کنید