شهر زیرزمینی کاریز کیش

شهر زیرزمینی کاریز کیش

شهر زیرزمینی کاریز کیش با توجه به شرایط ویژه ای که دارد از جمله مرجانی بودن جزیره کیش، آب شیرین قنات، هوای خنک در زیر زمین و سقف مرجانی همراه با فسیل های با قدمت بسیار بالا، در فهرست مهمترین ابنیه های قدیمی دنیا قرار می گیرد. اگر قصد دارید در تور کیش خود از شهر کاریز کیش دیدن کنید می توانید ورودی آن را با بهترین قیمت از نت کیش رزرو نمایید.

تور کیش | شهر زیر زمینی کاریز کیش

ویژگی های شهر زیرزمینی کاریز کیش

در جزیره کیش شهر کاریز دارای وسعت ۱۰ هزار متری است و در ۱۶ متر زیر زمین ساخته شده است. در سال ۱۳۷۸ مهندس حاجی حسینی که یک باستان شناس مقیم آلمان می باشد به جزیره کیش آمد و بعد از بررسی های زیاد تصمیم گرفت تا این شهر را بازسازی کند. و تمام بازسازی شهر کاریز را با بودجه شخصی انجام داد.

مهمترین ویژگی شهر زیر زمینی کاریز که باعث استحکام آن شده است استفاده از نوعی خاک رس به نام گل مارن می باشد که در ساخت این بنا از آن استفاده شده است.

سقف شهر کاریز دارای ارتفاع ۸ متری است و در آن آب شیرین جریان دارد که اهالی از آن برای آب آشامیدنی استفاده می کنند. این مکان همیشه فضای خنکی دارد و حتی در فصل تابستان نیز می توانید به راحتی از آن بازدید کنید.

شهر زیرزمینی کاریز کیش

در شهر زیرزمینی کاریز کیش چه چیزهایی برای بازدید وجود دارد

در این مکان تاریخی جزیره کیش دیدنی های زیادی وجود دارد که باعث تمایز آن از دیگر شهر های زیرزمینی کشور ایران شده است. اگر علاقه به تاریخ هستید پیشنهاد می کنیم دیدن از این شهر زیر زمینی را حتما در برنامه سفر خود به جزیره کیش قرار دهید. در ادامه برخی از دیدنی های شهر زیرزمینی کاریز کیش را برای شما نام برده ایم:

✔سنگواره هایی که دارای قدمت ۲۷۰ تا ۵۷۰ ساله هستند.

✔سقفی که پوشیده شده از مرجان ها و صدف های دریایی می باشد.

✔پایاب قدیمی کاریز

✔لاک پشت هایی ک قدمت بالای ۱۰۰ سال دارند.

✔لایه های مختلف زمین شناسی

✔موزه جذاب خلیج فارس

✔چاه های کاریز

شهر زیر زمینی کاریز

قسمت های شهر زیرزمینی کاریز کیش

با بخش های دیدنی و جذابی در بازدید از شهر زیر زمینی کاریز مواجه می شوید که در ادامه توضیح کوتاهی از این بخش های شهر کاریز برای شما شرح داده ایم:

موزه خلیج فارس: قسمتی از این شهر به موزه اختصاص داده شده است که به مساحت ۲۸۰ متر می باشد. در این موزه شما انواع فسیل ها، دوره های مختلف زمین شناسی و قدمت شهر را مشاهده می کنید. همچنین تمامی نتایج آزمایش فسیل ها که توسط باستان شناسان مونیخ انجام شده است در این موزه نگهداری می شود. در این موزه یک فسیل لاک پشت با قدمت ۵۷۰ ساله نیز وجود دارد. همچنین اطلاعات کاملی درباره جزیره کیش و خلیج فارس نیز در این موزه برای مشاهده افراد قرار داده شده است.

پایاب: تعداد ۶ پایاب در مسیر رفتن به شهر کاریز وجود دارد. پایاب همان ساختار های آبی با عمق کم است. این پایاب ها دارای عمر ۸۰۰ ساله هستند. با تماشای پایاب ها احساس قدیم در شما به وجود می آید. حتی می توانید از این پایاب ها آب آشامیدنی تامین نمایید.

بازارچه صنایع دستی: جزیره کیش صنایع دستی بسیار گسترده ای دارد که بسیار خاص هستند. اگر علاقه به شناخت و آشنا شدن با این صنایع دستی دارید در بازدید از شهر کاریز می توانید به بخش بازارچه صنایع دستی نیز سر بزنید. در این قسمت می توانید از نقاشی حنا روی دست نیز استفاده کنید.

شهر کاریز جزیره کیش

جاهای دیدنی اطراف شهر زیرزمینی کاریز کیش

در پیرامون شهر کاریز کیش جاهای دیدنی زیادی وجود دارد که شما می توانید قبل یا بعد از بازدید شهر زیرزمینی کاریز از این مکان ها نیز دیدن کنید. در این بخش از مقاله برخی از مکان های دیدنی کیش که فاصله کمی با شهر کاریز دارند را برای شما نام برده ایم تا در صورت تمایل یکی از آن ها را انتخاب کرده و ساعاتی را نیز در آن بگذرانید:

شهر تاریخی حریره کیش

✔باشگاه اسب سواری کیش

✔دهکده المپیک کیش

بازار هرمز کیش

شهر کاریز

هتل های نزدیک به شهر زیرزمینی کاریز کیش

در نزدیکی شهر کاریز کیش هتل هایی وجود دارد که جزو بهترین هتل های جزیره به شمار می رود. در این بخش از مقاله هتل های نزدیک به شهر زیر زمینی کاریز را برای شما نام برده ایم تا در صورت تمایل به نزدیکی محل اقامت خود در جزیره کیش به شهر کاریز یکی از این هتل ها را رزرو نمایید:

✔هتل خاتم کیش

✔هتل فانوس کیش

✔هتل گلدیس کیش

هتل آفتاب شرق کیش

شهر کاریز کیش

برای رزرو هر کدام از این هتل ها می توانید با نت کیش تماس بگیرید.

شماره تماس نت کیش: ۰۹۳۶۸۵۱۳۵۵۵

هزینه بازدید از شهر زیرزمینی کاریز کیش

برای بازدید از شهر زیر زمینی کاریز کیش باید ورودی پرداخت نمایید. این وردی هر سال افزایش می یابد. شما برای بازدید از این مجموعه حدود ۲ ساعت زمان نیاز دارید تا به خوبی تمام بخش های شهر کاریز را تماشا نمایید.

ساعت بازدید از شهر زیرزمینی کاریز کیش

از این مجموعه شما می توانید همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۲۲ شب بازدید داشته باشید.

شماره تلفن شهر زیرزمینی کاریز کیش: ۰۷۶۴۴۴۳۱۵۵۳

کاریز کیش

آدرس شهر زیرزمینی کاریز کیش

شهر زیرزمینی کاریز کیش در بلوار میرمهنا، میدان المپیک، مجموعه فرهنگی سیاحتی کاریز واقع شده است. برای رفتن به این مکان تاریخی می توانید از نقشه زیر استفاده کنید.

برای اطلاع از لیست مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری کیش اینجا کلیک کنید

لحظه آخری، دلت هوس سفر کرده؟ دنبال هتل یا اقامتگاه هستی؟ دلت می خواد که بهترین قیمت رو لحظه آخری دریافت کنی و یه سفر هیجان انگیز داشته باشی؟ دنبال بلیت لحظه آخری می گردی؟ وسوسه شدی لحظه آخری یک تور جذاب ثبت نام کنی؟ خب چرا دست دست میکنی و همه چیز رو به لحظات آخر واگذار کردی؟!

از همین امروز اقدام کن…

اطلاعات تمام این خدمات لحظه آخری در دست ماست! 

ما بهترین تورهای لحظه آخری رو ارائه میکنیم!

میخوای بیشتر بدونی؟ حتما تماس بگیر:

۹۱۰۳۱۸۸۰- ۰۲۱

۰۹۳۶۸۵۱۳۵۵۵

ایجاد شده با توسط تیم تور لحظه آخری کیش