مجموعه درخت سبز کیش

مجموعه درخت سبز کیش

مجموعه درخت سبز کیش دارای فضایی سرسبز و زیبا می باشد که به نوعی شمال کشور را در ذهن بازدیدکنندگان تداعی می کند. یکی از اصلی ترین نکات دیدنی در مجموعه درخت سبز کیش، بازدید از درخت سبز کیش می باشد که کهن سال‌ ترین درخت «لور» جزیره کیش نیز محسوب می گردد. شما می توانید در تور کیش خود از درخت سبز کیش نیز بازدید داشته باشید.

تور کیش |درخت سبز کیش

قدمت درخت سبز کیش چقدر است

این درخت بر طبق شواهد، حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد. بر شاخه های درخت سبز کیش گره هایی با نخ یا پارچه زده شده است که در نگاه اول آن را به نوعی مقدس می نمایاند. گروهی از مردم عقیده دارند که درخت سبز کیش شگون دارد و به همین دلیل به قصد برآورده شدن آرزو شان پارچه‌هایی به شاخه‌های آن می‌بندند.

درخت سبز کیش

ویژگی های درخت سبز کیش چیست

درخت سبز کیش یا همان درخت انجیر معابد یک سری ویژگی های شگفت انگیز دارد که با اطلاع از آن ها لذت بازدید از این درخت برای شما چند برابر می شود. این درخت یکی از قدیمی ترین درخت های موجود در کره زمین است که می تواند به اندازه ۳۰ متر رشد نماید و جزو آن دسته از درخت های پر شاخ و برگ می باشد.

در تمامی فصل ها برگ های این درخت سبز است. این درخت در برابر آسیب های احتمالی و آفات مقاومت بالایی دارد. درخت سبز میوه ای به اندازه فندق دارد که به آن رطب لور گفته می شود و خواص بسیاری دارد.

چرخه زندگی این درخت کمی غیر عادی است به این صورت که میوه ی این درخت را پرندگان خورده و دانه های میوه را به همراه فضله ی خورد بر روی درختان دیگر میریزند. این دانه ها جوانه زده و ریشه آن ها به سمت زمین حرکت می کند. این ریشه ها تنه اصلی درخت را احاطه کرده و در آخر درخت انجیر معابد را درست می کند.

ویژگی های درخت سبز کیش

داستان درخت سبز کیش چیست

این درخت تاریخ جزیره کیش را نشان می دهد. درباره ی درخت سبز کیش داستان ها و افسانه های زیادی وجود دارد که اهالی و بومیان کیش آن را بازگو می کنند. این درخت بسیار زیباست و در جزیره کیش به درختی با قدرت پنهان معروف است.

بومیان جزیره کیش بر این باورند که با گره زدن پارچه به شاخه های درخت سبز شگون و خوش یمنی وارد زندگی آن ها می شود. همچنین در کنار درخت لور برای رسیدن به آرزوهایشان دعا می کنند. همچنین روایت هایی هست که خوردن میوه این درخت بخت را باز می کند. اما امروزه تمامی پارچه ها را از درخت باز کرده اند و اطراف آن را حصار کشیده اند تا آسیبی به آن وارد نشود.

این درخت در نزد هندو ها نیز بسیار مقدس است زیرا طبق روایت هایی فردی به نام سیذارتا گواتاما با نشستن در زیر یکی از انواع این درخت که بودی نام داشته به روشنایی دست یافته است. به همین دلیل این درخت برای هندو ها بسیار با ارزش است و حتی بعد از آمدن به جزیره کیش نیز این قداست را حفظ کرده است.

درخت لور کیش

مکان های دیدنی اطراف درخت سبز کیش کجاست

شما می توانید پس از بازدید از درخت سبز کیش مکان های گردشگری دیگری که در نزدیکی این مکان وجود دارند رفته و از آن ها نیز بازدید داشته باشید. در ادامه برخی از این مکان ها را براش شما نام برده ایم:

شهر تاریخی حریره کیش

آب انبار سنتی کیش

پایاب کیش

شهر زیرزمینی کاریز کیش

باشگاه سوار کاری کیش

درخت سبز جزیره کیش

هتل های نزدیک درخت سبز کیش کجاست

در نزدیکی درخت سبز کیش هتل هایی نیز وجود دارد که شما می توانید از این هتل ها برای اقامت خود در جزیره کیش رزرو نمایید. از آنجایی که درخت سبز کیش نزدیک به دهکده المپیک جزیره است و در اطراف دهکده المپیک مناطق دیدنی زیادی وجود دارد شما می توانید با انتخاب یکی از این هتل ها به دیگر مناطق نیز نزدیک باشید در ادامه برخی از هتل های نزدیک درخت سبز را برای شما نام برده ایم:

هتل امیرکبیر کیش

هتل گلدیس کیش

هتل فانوس کیش

هتل داریوش کیش

درخت انجیر معابد کیش

برای رزرو هر کدام از این هتل ها می توانید با نت کیش تماس بگیرید.

شماره تماس نت کیش: ۰۹۳۶۸۵۱۳۵۵۵

ساعت بازدید درخت سبز کیش

از این درخت زیبا شما می توانید همه روزه به صورت ۲۴ ساعته بازدید داشته باشید. برای بازدید از آن نیازی به پرداخت ورودی نیز و زمانی حدود ۱ ساعت را می توانید برای بازدید از آن اختصاص دهید.

آدرس درخت سبز کیش

این مکان در بلوار میرمهنا، بلوار المپیک، میدان حریره، خیابان درخت سبز، پارک درخت سبز واقع شده است. برای رفتن به این مکان می توانید از نقشه زیر استفاده کنید.

برای اطلاع از لیست مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری کیش اینجا کلیک کنید

لحظه آخری، دلت هوس سفر کرده؟ دنبال هتل یا اقامتگاه هستی؟ دلت می خواد که بهترین قیمت رو لحظه آخری دریافت کنی و یه سفر هیجان انگیز داشته باشی؟ دنبال بلیت لحظه آخری می گردی؟ وسوسه شدی لحظه آخری یک تور جذاب ثبت نام کنی؟ خب چرا دست دست میکنی و همه چیز رو به لحظات آخر واگذار کردی؟!

از همین امروز اقدام کن…

اطلاعات تمام این خدمات لحظه آخری در دست ماست! 

ما بهترین تورهای لحظه آخری رو ارائه میکنیم!

میخوای بیشتر بدونی؟ حتما تماس بگیر:

۹۱۰۳۱۸۸۰- ۰۲۱

۰۹۳۶۸۵۱۳۵۵۵

ایجاد شده با توسط تیم تور لحظه آخری کیش