جزیره کیش در محرم ۱۴۰۳

جزیره کیش در محرم ۱۴۰۳

جزیره کیش در محرم ۱۴۰۳ شاید برای شما جالب باشد که چه اتفاقاتی در آنجا رخ می دهد در حالی که خیابان ها ، میادین و معابر جزیره کیش در سوگ سرور و سالار شهیدان سیاه پوش شده است ساکنان و گردشگران نیز با حضور در مراسم عزاداری که در حسینیه ها، مساجد و تکایای جزیره برگزار می شود در غم شهادت سومین امام شیعیان جهان سوگواری می کنند.

با توجه به حضور گردشگران خارجی در کیش برپایی مراسم محرم فرصت گرانبهایی برای معرفی دین مبین اسلام و ترویج فرهنگ آزادگی و حق طلبی است. بسیاری از این گردشگران در ایام محرم با نشستن بر سر سفره های نذری که عاشقان  حضرت اباعبدالله می گسترند مشتاقانه با هموطنانمان در خصوص شخصیت این امام بزرگوار صحبت می کنند.

در این ایام علمای برجسته کشور از جمله حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور ، حجت الاسلام ذوالنور و آیت الله موحدی کرمانی نیز با حضور در جزیره کیش بر غنای مراسم سخنرانی دهه اول محرم افزوده اند به طوری که هرشب تعداد زیادی از ساکنان و گردشگران برای شنیدن بیانات سخنرانان در خصوص فلسفه قیام عاشورا و مسئولیت شیعیان  در زنده نگه داشتن پیام عاشورا مشتاقانه در این مراسم حضور می یابند.

محرم در کیش

لازم به ذکر است برپایی مراسم عزاداری در جزیره کیش به تکایا ،مساجد کیش و حسینیه های کیش محدود نمی شود و در قالب ۴۱ هیئت های عزاداری مراکز تجاری و بازارهای کیش هرشب با ترتیب دادن مراسم عزاداری  و پذیرایی از سوگواران شهادت ابا عبدالله الحسین و یاران با وفایش مخلصانه به پیشگاه ائمه معصومین علیهم السلام عرض ارادت می کنند در ضمن برخی از تفریحات کیش در ماه محرم که شاد و مفرح هستند برگزار نمی شود.

تور کیش | محرم در کیش

آداب و رسوم جزیره کیش در محرم ۱۴۰۳

عزاداری در ماه محرم با آداب و رسوم های مختلفی در جزیره کیش برگزار می گردد ، زیرا اغلب ساکنین کیش ترکیبی از شهر های مختلف کشورمان با آداب و رسوم های مختلف هستند و هر کدام با روش ها و سنت های خود به عزا داری مشغول می شوند و به شیوه خود عزاداری می کنند.

در جزیره کیش تمام معابر ، خیابانها و میادین سیاه پوش شده و تمام شیعیان به سوگواری سرور و سالار شهیدان مشغول می شوند. چند روز قبل از شروع ماه محرم از حال و هوای شهر می توان نزدیک بودن به این ماه را فهمید تمامی مردم مخصوصا جوانان از چندین روز قبل در حال آماده سازی مساجد و تکایا و حسینیه ها هستند. جزیره کیش در محرم حال و هوای بسیار خوبی دارد که پیشنهاد می کنیم حتما در این ماه نیز از جزیره کیش دیدن کرده و در مراسمات آن ها شرکت کنید. برای تهیه تور کیش در محرم می توانید با نت کیش تماس بگیرید.

آداب رسوم محرم در کیش

ساعات کاری بازار ها و مراکز خرید کیش در ماه محرم کیش

در دهه اول ماه محرم کیش تمامی بازار ها و مراکز خرید تا ساعت ۲۱ باز می باشند و در روز های عاشورا و تاسوعا تعطیل می باشند. در ماه محرم برای رعایت شئونات اسلامی در هیچ کجای جزیره کیش همچنین رستوران ها،  کشتی های تفریحی کیش، جنگ های شبانه، موسیقی زنده پخش نخواهد شد و تمامی مردم به سوگواری مشغول می شوند.

مرکز خرید کیش

ساعات کاری تفریحات در ماه محرم کیش

در ماه محرم کیش تمامی تفریحات آبی کیش مانند: شاتل کیش، فلای بورد، بنانا کیش، غواصی کیش و … که غیر موزیکال هستند فعالیت می کنند به جز در روز های عاشورا و تاسوعا که تمامی آنها تعطیل می باشند.

تفریحات در کیش

رستوران ها موزیکال در ماه محرم کیش

در ماه محرم کیش رستوران های موزیکال طبق روال همیشه به کار خود ادامه می دهند و هیچ خللی در کار آنها ایجاد نمی شود با این تفاوت که پخش موزیک زنده در ایام محرم ممنوع می باشد.

خورشت میگو کیش

مراسم ماه محرم کیش

مراسم سوگواری در این جزیره با حضور سخنرانان برجسته ای از جمله حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور و آیت الله موحدی کرمانی و همچنین حجت الاسلام ذوالنور برگزار می گردد. هر شب در آشپزخانه های حسینیه های و مساجد غذا پخت می شود و بین عزاداران حسینی توزیع می گردد.

برخی هیئت ها نیز ایستگاه های صلواتی برپا می کنند و به توزیع چای، شربت، شیرکاکائو، آب خنک، و آش های نذری مشغول می شوند و همچنین برخی در منازل برای ادای نذر خود غذا می پزند و در میان مردم و عزاداران توزیع می کنند. بسیاری از گردشگران خارجی که در این ماه به جزیره کیش سفر می کنند عکس های یادگاری برای خود ثبت می کنند.

در عزاداری ماه محرم کیش در همان شب های اول با سنت تشت گذاری آذر های مقیم جزیره کیش شروع می شود که عزاداران به یاد شهیدان تشنه لب کربلا عزاداری می کنند. آیین تشت گذاری به صورت نمادین برگزار می شود طوری که طشت آبی که نماد فرات است در حسینیه می آورند این کار بیانگر رفتار امام حسین در برابر سپاه حر است که اسبان آنها را سیراب کردند. از نظر نوجوانان و جوانان جزیره کیش امام حسین (ع) الگوی جوانمردی، شرف، غیرت، دفاع از ارزش های انسانی و جانبازی در راه خداست و یک الگوی بزرگ برای تمام انسان ها است.

مراسم ماه محرم در جزیره کیش

لحظه آخری، دلت هوس سفر کرده؟ دنبال هتل یا اقامتگاه هستی؟ دلت می خواد که بهترین قیمت رو لحظه آخری دریافت کنی و یه سفر هیجان انگیز داشته باشی؟ دنبال بلیت لحظه آخری می گردی؟ وسوسه شدی لحظه آخری یک تور جذاب ثبت نام کنی؟ خب چرا دست دست میکنی و همه چیز رو به لحظات آخر واگذار کردی؟!

از همین امروز اقدام کن…

اطلاعات تمام این خدمات لحظه آخری در دست ماست! 

ما بهترین تورهای لحظه آخری رو ارائه میکنیم!

میخوای بیشتر بدونی؟ حتما تماس بگیر:

۹۱۰۳۱۸۸۰- ۰۲۱

۰۹۳۶۸۵۱۳۵۵۵

ایجاد شده با توسط تیم تور لحظه آخری کیش