توپوگرافی کیش

توپوگرافی کیش

در این مقاله توضیحاتی در رابطه با توپوگرافی کیش بیان کرده ایم تا بخ خوبی توپوگرافی کیش را بشناسید. بطور کلی ارتفاع وسط جزیره کیش از اطرافش بیشتر می باشد. ارتفاع نسبی جزیره کیش از سطح دریا حدود ۳۳ متر و ارتفاع بلندترین نقطه آن از سطح دریا حدود ۴۰ متر می باشد. فرودگاه بین المللی کیش در مرکز و در بخش مرتفع آن احداث شده است. بیشترین شیب جزیره کیش از شمال فرودگاه به طرف ساحل می باشد.

شناخت توپوگرافی کیش می تواند کمک زیادی در تور کیش به شما داشته باشد تا سفر لذت بخشی را تجربه کنید.

تور کیش |آکواریوم کیش

موقعیت جغرافیایی جزیره کیش

جزیره کیش مساحتی بالغ بر ۹۱ کیلومتر مربع دارد. شکل کلی این جزیره به شکل بیضی است و حدود ۴۳ کیلومتر پیرامون ساحلی دارد. این جزیره در ۱۸ کیلومتری بندر گرزه واقع شده است. این جزیره در دهانه خلیج فارس در ربع اول سواحل و در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد. طول شرقی جزیره ۵۳ ۵۸ درجه است و عرض شمال آن ۲۶۳۲ درجه می باشد. این جزیره در سمت ساحل غربی تا شرقی حدود ۴۵/۱۵ کیلومتر مربع طول دارد. این جزیره در ساحل جنوبی به ساحل شمالی حدود ۵/۷ کیلومتر عرض دارد. در سطح این جزیره هیچ کوه و برآمدگی وجود ندارد. فرودگاه کیش در ارتفاع ۳۵-۴۰ جزیره احداث شده می باشد. 

توپوگرافی در جزیره کیش

ویژگی های اقلیمی جزیره کیش در توپوگرافی کیش

جزیره کیش همانند یک کشتی در میان آب های خلیج می باشد. در توپوگرافی کیش می خوانید که این جزیره دامنه نوسانات دمایی بسیار کمی دارد و در ایام سال بیشتر یک دوره دمایی را تجربه می کند. در این جزیره در اکثر اوقات سال فشار بخار آب بسیار بالایی دارد. رطوبت نسبی در این جزیره ۵۰ تا ۶۰ درصد می باشد. در طول سال این جزیره اختلاف دمای کمتر از ۹ تا ۱۰ درجه را تجربه می کند.

در این جزیره هیچ گاه سرما را تجربه نخواهید کرد. میزان رطوبت در دی ماه حدود ۱۵ درصد و در تابستان حدود ۲۵ درصد می باشد. در ماه های اردیبهشت تا مهر این جزیره هوای شرجی و بسیار گرم را تجربه می کند و در نیم سال دوم سال میزان رطوبت و گرما در جزیره کاهش می یابد. به همین دلیل در نیم سال دوم جزیره کیش برای سفر بهتر می باشد.

نقشه جزیره کیش

در جزیره کیش بین ماه های گرم و سرد اختلاف دمایی حدود ۱۶ درجه وجود دارد. در جزیره کیش دی ماه سردترین ماه با کمترین تبخیر و مرداد ماه به عنوان گرم ترین ماه با ۲۸ درصد تبخیر می باشد. به دلیل تبخیر زیاد در مرداد ماه در این جزیره در این ماه بارش های رگباری اتفاق می افتد. این باران ها سیل آسا و در زمان کمی اتفاق می افتند. این نوع از باران ها باعث شستن خاک می شود و به علت گرمای زیاد نم خاک به سرعت از بین می رود. 

جزیره کیش واقع شده بر روی گنبد نمکی است. ولی در این جزیره گنبد های نمکی هنوز بالا نیامده اند و به همین دلیل تا مدت ها می توان آب بارش را ذخیره و استفاده کرد و باعث شوری آب منطقه نمی شود. در جزیره زمین های شور نیز وجود دارد که مساحت بسیار کمی را شامل می شود.

با شناخت توپوگرافی کیش و موقعیت جغرافیایی کیش شما می توانید این جزیره را بهتر شناخت و زمان مناسب تری را برای سفر به جزیره کیش انتخاب نمایید.

موقعیت جغرافیایی کیش

برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی جزیره کیش

در جزیره کیش به دلیل موقعیت جغرافیایی خوب و توپوگرافی کیش که بسیار مناسب ات بسیار توریست پسند است و به همین دلیل در این منطقه جاذبه های گردشگری زیادی به وجود آمده است که در ادامه برخی از جاذبه های گردشگری کیش را نام برده ایم:

آب انبار سنتی کیش

کشتی یونانی کیش

اسکله بزرگ تفریحی کیش

درخت سبز کیش

پارک دلفین های کیش

پارک آهوان کیش

شهر زیرزمینی کاریز کیش

آکواریوم کیش

شهر تاریخی حریره کیش

توپوگرافی جزیره کیش

برای اطلاع از لیست مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری کیش اینجا کلیک کنید

لحظه آخری، دلت هوس سفر کرده؟ دنبال هتل یا اقامتگاه هستی؟ دلت می خواد که بهترین قیمت رو لحظه آخری دریافت کنی و یه سفر هیجان انگیز داشته باشی؟ دنبال بلیت لحظه آخری می گردی؟ وسوسه شدی لحظه آخری یک تور جذاب ثبت نام کنی؟ خب چرا دست دست میکنی و همه چیز رو به لحظات آخر واگذار کردی؟!

از همین امروز اقدام کن…

اطلاعات تمام این خدمات لحظه آخری در دست ماست! 

ما بهترین تورهای لحظه آخری رو ارائه میکنیم!

میخوای بیشتر بدونی؟ حتما تماس بگیر:

۹۱۰۳۱۸۸۰- ۰۲۱

۰۹۳۶۸۵۱۳۵۵۵

ایجاد شده با توسط تیم تور لحظه آخری کیش